مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نشست خبری و آیین رونمایی از مستند جزیره هرمز:

توسعه زیرساخت های فناورانه در ایجاد ژئوپارک ها به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کامبیز مهدیزاده: یکی از مهم‌ترین دارایی‌های طبیعی که در کشور داریم و باید از آنها بیشتر بهره ببریم، جزایر بی‌نظیری است که ظرفیت بالای اقتصادی و گردشگری دارند. باید با روش‌های علمی و پژوهشی این ظرفیت‌ها را به اقتصاد کشور تزریق کنیم.

کامبیز مهدی‌زاده مدیر طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در آیین رونمایی از این مستند، با اشاره به منویات رهبری درباره ضرورت توجه به جزایر کشور، گفت: بر همین اساس طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به تهیه مستندی فاخر از جزیره هرمز کرده است.

وی افزود: از جمله ویژگی‌های این مستند می‌توان به کیفیت بالای تصویرها و ارائه تصاویر از برخی پدیده‌های ناشناخته این جزیره که یا کمتر به آن پرداخته شده یا برای نخستین بار در این‌ مستند به آن پرداخته شده است، اشاره کرد.

مهدی‌زاده با اشاره به این‌که این مستند یک کار علمی در حوزه زمین‌شناسی است، بیان کرد: این کار برای نخستین بار در کشور با پرداختن به حوزه ژئوتوریسم و گردشگری اتفاق افتاده است. همه دنیا به حوزه زمین شناسی اهمیت ویژه‌ای داده‌اند و برای توسعه این علم کاربردی تلاش می‌کنند.

مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: فناوری و نوآوری زمینه‌ساز پیشرفت و توسعه هستند. ما برای فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی و خام فروشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است چاره ای نداریم جز اینکه به سمت نوآوری و استفاده از دارایی‌های طبیعی و خدادادی خود حرکت کنیم.

 

فیلم ها

//isti.ir/Zpqq